Bine ati venit pe forumul EasyTech!Daca esti nou inregistreaza-te!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumul EasyTech!Daca esti nou inregistreaza-te!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial: Creare cont de steam

 :: Downloads :: Tutoriale

In jos

Tutorial: Creare cont de steam Empty Tutorial: Creare cont de steam

Mesaj  .::D3V!|::. Mier Noi 18, 2009 7:17 pm

Salut din nou.. v-am spus ca am sa fac un nou topic in care va voi arata cum se poate forma un cont de steam in mai putin de 6 pasi ... Razz

Crearea unui Cont de STEAM

1. Selectati "Create new acount"
2. Urmatorul pas este alegerea unui username si o parola... de ex: username: aaaaa_bbbb23 si parola: abcdefg_23456
3. Completati adresa dvs. de email. De ex: krisz_1234@yahoo.com (sau alte conturi, G-mail)
4. Selectati intrebarea secreta si furnizati un raspuns pe care sa-l tineti minte. De ex: intrebare: care este animalul tau prefera(in engleza nu mai stiu exact cum era si nu vreau sa traduc deoarece poate gresesc) ... raspuns:(la raspuns va sugerez sa va puneti ceva care nu este legat de intrebare Smile): 20.09.1990 (o data de nastere, a parintelui sau a bunicilor pe care sa o stie doar familia...)
5. Contul este creat Razz... ACUM O SA VA APARA CU PRINT... daca aveti imprimanta facetii PRINT!!! daca nu, atunci copiati ce scrie pe "foaia de print" si salvati undeva, dupa care il impachetati si puneti parola ca nu cumva sa va intre cineva in calculator si sa va afle datele...) dupa care stergeti datele si lasati doar pachetul...de ex: formam un document cu extensia .txt si copiam in el datele... il impachetam, punem parola memorabila daca se poate:) si apoi stergem documentul .txt ca sa nu va vandalizeze cineva datele.
BAFTA LA TOT SI DISTRACTIE PLACUTA DUPA CREAREA CONTULUI Razz
.::D3V!|::.
.::D3V!|::.

Mesaje : 35
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Downloads :: Tutoriale

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum