Bine ati venit pe forumul EasyTech!Daca esti nou inregistreaza-te!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumul EasyTech!Daca esti nou inregistreaza-te!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial: Steam- activare cod

 :: Downloads :: Tutoriale

In jos

Tutorial: Steam- activare cod Empty Tutorial: Steam- activare cod

Mesaj  .::D3V!|::. Mier Noi 18, 2009 7:10 pm

Eu am sa va arat metoda cu care poti cumpara codul prin SMS!!!
Ok prima data ai nevoie de un cont... daca nu ai un cont fa-ti!!! am sa pun un topic unde va fi tutorial: cum se poate face cont de steam...Sa presupunem ca ai deja 1 cont.Iti mai trebuie 10-12 Euro pe telefon ( nu stiu exact pentru ca e scris fara TVA)... ai banii si intrii pe http://computergames.ro/sms/ , dai pagina mai in jos si iti pui numarul pe care ai banii... apoi bifezi
Counter Strike 1.6 & Condition Zero (10.00 EUR) iar apoi dai mai jos pagina(jos de tot) si iti va aparea un chenar mic cu fundal verde si scris "Cumpara" , apoi pe el si urmezi pasii... iti va veni codul pe telefon iar apoi de duci la cont (principal acolo unde ai "store", "Comunity" si alea iar apoi, sus sub nume "STEAM - abcdfg(numele contului)" iti va aparea asa: FILE VIEW GAMES HELP ... apesi pe GAMES si apar 3 casute, apoi apesi pe prima: "ACTIVATE A PRODUCT ON STEAM..." si apoi: Next -> I Agree -> scrii in chenar codul primit pe telefon si dai next... Dupa ce ati primit confirmarea ca cd-key-ul introdus este valid, dati buton drept pe jocul care vreti sa fie instalat si alegeti "Resume Updating"(din sectiunea "My games" apoi il instalati, il lasati sa downloadeze si cand e gata intrati!!! BAFTA!!! Very Happy
.::D3V!|::.
.::D3V!|::.

Mesaje : 35
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Downloads :: Tutoriale

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum